Šventųjų medžių garbinimo kultą palikęs ir į krikščionybę atsivertęs vyras buvo įleidžiamas ir ištraukiamas į šaltą vandenį septyniolika valandų, kad išsižadėtų savo tikėjimo, tačiau atsisakė ir galiausiai mirė. Nors panašios scenos vaizduojamos neseniai kino teatruose pasirodžiusiame filme „Tyla“ apie krikščionių lemtį XVII amžiaus Japonijoje, čia kalbama apie įvykius šiandieninėje Indijoje.
Apie tai pasakojama katalikų žinių agentūros „Asianews“ pranešime. Maždaug penkiasdešimties metų krikščionis Bartu Urawn iš Džharkhando valstijos, rytų Indijoje, gyvenęs Kubuaa kaime, kartu su šeima ir su dar keliomis kitomis šeimomis prieš dešimt metų atsivertė į krikščionybę. Tačiau kiti kaimo gyventojai nuolatos juos spaudė, grasino, šaipėsi ir žemino. Kelios šeimos neatlaikė spaudimo ir vėl pradėjo praktikuoti tradicinį kaimo kultą, skirtą šventiems medžiams, apimantį vairius induistinius, budistinius ir džainistinius elementus. Tuo tarpu Bartu Urawn ir jo šeima atsisakė ir kentė, kol galiausiai jis ir jo žmona tapo keliolikos gentainių egzekucijos aukomis: buvo surišti ir įmesti į kūdrą su lediniu vandeniu, o jų sūnus tai turėjo stebėti. Moteris išgyveno, o vyrui sustojo širdis. Apie tai, kas įvyko, papasakojo pats sūnus, vardu Beneswar, pasak kurio tėvas pasakė – „neatsižadėsiu Kristaus, tikėsiu iki paskutinio atodūsio“.
„Asianews“ pranešime primenama, kad nors Indijos konstitucijoje įtvirtinta įsitikinimų laisvė, ji dažnai pažeidinėjama ir ataskaitose apie religijos laisvės pažeidimus šalis yra pirmajame dvidešimtuke. Anot vienos Bombėjuje įsikūrusios katalikiškos nevyriausybinės organizacijos, 2016 metais dėl savo tikėjimo Indijoje buvo nužudyti bent dešimt krikščionių, kurie sudaro nedidelę mažumą krašte, o dar apie penkis šimtus patyrė didelių persekiojimų. (Vatikano radijas)
Nuotrauka: Persekiojimai - RV